Wszystkie usługi (zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna,  zabiegi, basen) są w jednym obiekcie Sanatorium Uzdrowiskowym Rolnik, który zlokalizowany jest w strefie "A" ochrony uzdrowiskowej  na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie.

Ważne

 W związku z wejściem w życie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29.05.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii (Dz.U.2020 poz.964), Sanatorium Uzdrowiskowe Rolnik wznawia działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego od dnia 25 czerwca  2020 r.
Na podstawie §9.2 w/w rozporządzenia informujemy, że warunkiem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w ramach NFZ  jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 pacjenta, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia kuracji uzdrowiskowej.

Pływanie w basenie

angażuje do pracy wszystkie ważniejsze grupy mięśni , zwłaszcza mięśnie grzbietu w warunkach odciążenia , poprawia koordynację mięśniowo – nerwową, zwiększa zakres ruchu w stawach, zmniejsza odczucie bólu, obniża pobudliwość układu nerwowego.

Gimnastyka w basenie

ogólnokondycyjna kompleksowa gimnastyka stosowana w odciążeniu w środowisku wodnym. Poprawia funkcje krążeniowo-oddechowe , zwiększa przemianę materii, ruchomość wszystkich stawów, ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej.

Hydromasaż w basenie

masaż ciała za pomocą prądu wody wypływającej dyszami pod ciśnieniem . Poprawia funkcjonowanie układu krążenia , zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych , łagodzi bóle, stres i pomocny w redukcji otyłości.

Cenniki i terminy

Zabiegi

o Nałęczowie