Ważne

W związku z wejściem w życie przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r.w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U.2020 poz.491), na podstawie § 6 ust.1 pkt 3,  Sanatorium Uzdrowiskowe Rolnik w Nałęczowie wprowadza czasowe ograniczenie działalności, w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, o której mowa w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1056, z 2019 r. poz. 1815 oraz z 2020 r. poz. 284) polegające na nieudzielaniu pacjentom świadczeń opieki zdrowotnej do odwołania.

 
 Wobec powyższego rezerwacje Gości pełnopłatnych zostaną przeniesione na nowo uzgodnione z Państwem terminy.
Kontakt z recepcją codziennie w godz.7-19 tel. 81 5014751 lub rezerwacje@sanatoriumrolnik.pl
 
Jesteśmy w gotowości aby jak najszybciej móc świadczyć dla Państwa nasze usługi.
 
Czekamy cierpliwie na odwołanie stanu epidemii.
Zostańcie teraz w domu.
W związku z zapowiedzią Ministra Zdrowia o uruchamianiu uzdrowisk od 15 czerwca br. uprzejmie informujemy,
że czekamy na szczegółowe wytyczne i zalecenia.
Poinformujemy Państwa o dodatkowych niezbędnych wymaganiach do rozpoczęcia kuracji, jak tylko będą gotowe odpowiednie przepisy i procedury.
Wszystkie usługi (zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna,  zabiegi, basen) są w jednym obiekcie Sanatorium Uzdrowiskowym Rolnik, który zlokalizowany jest w strefie "A" ochrony uzdrowiskowej  na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie.

Inne zabiegi

Okłady borowinowe częściowe

zabiegi polegające na stosowaniu miejscowo plastrów borowinowych o temperaturze 40-45 stopni C.Zabiegi borowinowe , dzięki swym właściwościom termicznym i działaniu zawartych w borowinie składników chemicznych i biologicznych usuwają bóle, rozluźniają mięśnie, więzadła i ścięgna, poprawiają przemianę materii, przyśpieszają procesy regeneracyjne w tkankach, wywierają działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, stymulują układ endokrynny.Najczęstsze wskazania do zabiegu: zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa i stawów obwodowych, schorzenia pourazowe narządu ruchu, przykurcze stawów, choroby reumatyczne, neuralgie.

Galwanoborowina

zabieg balneologiczny wykorzystujący borowinę, której działanie wzmocnione jest równoczesnym stosowaniem prądu stałego.Ma działanie p/zapalne, p/bólowe, poprawiające ukrwienie i trofikę tkanek. Zalecana w zespołach bólowych kręgosłupa i stawów, stanach pourazowych, zaburzeniach zrostu kostnego, w przykurczach stawowych oraz zaburzeniach krążenia obwodowego.

Inhalacje indywidualne

to wprowadzenie przez inhalatory do układu oddechowego leków o działaniu przeciwzapalnym, mukolitycznym, wykrztuśnym, rozkurczającym mięśniówkę gładką oskrzeli.

Okłady cieplne Thermolathor

zabieg z wykorzystaniem ciepłych okładów miejscowych, który powoduje głębokie przegrzanie tkanek , poprawia ich ukrwienie, zmniejsza napięcie mięśniowe, bolesność i obrzęki.

Krioterapia miejscowa

zabieg , polegający na miejscowym schładzaniu tkanek za pomocą sprężonego powietrza lub par CO2 o temperaturze odpowiednio -35 i -80 st. C. Działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo,hamuje procesy zapalne , zmniejsza napięcie mięśniowe .Stosowana w świeżych stłuczeniach,obrzękach, ostrych i przewlekłych zapaleniach i zespołach bólowych stawów.

Tlenoterapia

terapia tlenowa stymuluje odtruwanie organizmu, odmładza, aktywizuje jego siły witalne i odpornościowe, poprawia koncentracje.

Łóżka rekondycyjno-rehabilitacyjne

( samoćwiczące) - to kompleksowe ćwiczenia wspomagane wszystkich ważniejszych grup mięśniowych , nie obciążające układu krążenia. Polecane dla pań i panów w każdym wieku , dla osób z nadwagą, prowadzących głównie siedzący tryb życia .Efekty ćwiczeń to :

  • poprawa sprężystości tkanki mięśniowej i skóry
  • zmniejszenie dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa i stawów kończyn
  • poprawa i utrzymanie prawidłowych zakresów ruchu w stawach
  • uzyskanie prawidłowej postawy ciała
  • regulacja krążenia krwi i limfy
  • poprawa samopoczucia psycho-fizycznego
  • lepsza przemiana materii
  • redukcja cellulitis
  • odprężenie, redukcja stresu i napięcia nerwowego
  • redukcja tkanki tłuszczowej


Efektem ćwiczeń jest lepsza mobilność układu kostno-stawowego , poprawa napięcia mięśni i ich sprężystości , poprawa sylwetki , poprawa krążenia obwodowego, zwiększenie ogólnej kondycji fizycznej i polepszenie samopoczucia psycho-fizycznego.

Cenniki i terminy

Zabiegi

o Nałęczowie