Ważne

W związku z wejściem w życie przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r.w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U.2020 poz.491), na podstawie § 6 ust.1 pkt 3,  Sanatorium Uzdrowiskowe Rolnik w Nałęczowie wprowadza czasowe ograniczenie działalności, w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, o której mowa w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1056, z 2019 r. poz. 1815 oraz z 2020 r. poz. 284) polegające na nieudzielaniu pacjentom świadczeń opieki zdrowotnej do odwołania.

 
 Wobec powyższego rezerwacje Gości pełnopłatnych zostaną przeniesione na nowo uzgodnione z Państwem terminy.
Kontakt z recepcją codziennie w godz.7-19 tel. 81 5014751 lub rezerwacje@sanatoriumrolnik.pl
 
Jesteśmy w gotowości aby jak najszybciej móc świadczyć dla Państwa nasze usługi.
 
Czekamy cierpliwie na odwołanie stanu epidemii.
Zostańcie teraz w domu.
W związku z zapowiedzią Ministra Zdrowia o uruchamianiu uzdrowisk od 15 czerwca br. uprzejmie informujemy,
że czekamy na szczegółowe wytyczne i zalecenia.
Poinformujemy Państwa o dodatkowych niezbędnych wymaganiach do rozpoczęcia kuracji, jak tylko będą gotowe odpowiednie przepisy i procedury.
Wszystkie usługi (zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna,  zabiegi, basen) są w jednym obiekcie Sanatorium Uzdrowiskowym Rolnik, który zlokalizowany jest w strefie "A" ochrony uzdrowiskowej  na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie.

Światłolecznictwo

Laseroterapia

zabieg, który wykorzystuje działanie wiązki mono-chromatycznego światła widzialnego lub podczerwonego, która wnikając w głąb tkanek, mobilizuje naturalne mechanizmy obronne i naprawcze organizmu. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przyspiesza gojenie się ran, przyśpiesza zrosty kostne.

Naświetlanie lampą Sollux (IR)

zabieg wykorzystujący promieniowanie podczerwone , które wywołując efekt ocieplenia tkanek, działa przeciwzapalnie , zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych ,uśmierza bóle i poprawia przemianę materii. Działanie przeciwbólowe (z niebieskim filtrem) oraz przeciwzapalne (z filtrem czerwonym).

Naświetlanie lampą kwarcową (UV)

zabieg, który wykorzystuje promieniowanie nadfioletowe, wytwarzające w skórze pigment, , uaktywniające Wit D3, działające przeciwkrzywiczo i bakteriobójczo.Stosowane w profilaktyce i leczeniu krzywicy,rekowalescencji,przy zwiększonej zapadalności na infekcje,w zaburzoniach regulacji wegetatywnej, schorzeniach dermatologicznych.

Lampa Fotovita

terapia światłem, zbliżonym do światła słonecznego. Stosowana w depresji jesienno-zimowej, w zaburzeniach snu. Poprawia samopoczucie psychiczne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym , przy krótszej ekspozycji na światło słoneczne.

Bioptron

to terapia światłem spolaryzowanym bez efektu cieplnego. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przyśpiesza gojenie się ran, stosowanej w leczeniu chorób skórnych łuszczycy, dermatozach, schorzeniach laryngologicznych,chorobach narządu ruchu.

Cenniki i terminy

Zabiegi

o Nałęczowie